Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza  < >

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 501 541 328

5 cech profesjonalnych karniszy

Choć wybór karnisza to z pozoru proste zadanie, to jednak warto dobrze przemyśleć zakup wybranego modelu. Aby akcesorium to właściwie spełniało swoją rolę i służyło przez długie lata, powinno cechować się pewnymi atrybutami. Poniżej przedstawiamy 5 cech, które świadczą o tym, że dany karnisz jest warty wyboru.

 

Po tym poznasz profesjonalne wykonanie karnisza
nowoczesny karnisz

Podstawową cechą dobrego karnisza jest solidna konstrukcja. Dobrej jakości karnisz wykonany jest z trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna, aluminium lub mosiądz. Wybór jednego z wymienionych zapewnia mu długą żywotność i stabilność. Drugą ważną cechą jest wytrzymałość. Tego rodzaju element dekoracyjny musi spełnić ważną rolę, jaką jest utrzymanie ciężkich nieraz zasłon. Warte uwagi karnisze cechuje też łatwość ich instalacji. Mogą być również wyposażone w systemy mocujące, które umożliwiają łatwe przesuwanie zasłon. Jakościowy karnisz powinien też wyróżniać się doskonałym stylem. Profesjonalne karnisze są zazwyczaj kompatybilne z różnymi akcesoriami, takimi jak uchwyty, końcówki, ringi i haczyki, co pozwala na łatwe i praktyczne zawieszenie zasłon.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze karnisza?

Oferując karnisze we Wrocławiu, zachęcamy do zwrócenia uwagi na parę istotnych kwestii przy ich wyborze. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wielkość okien, aby element ten miał odpowiednią długość. Należy także pamiętać, że ciężkie zasłony wymagają mocniejszego karnisza, aby zapewnić im odpowiednie podparcie. Lekkie zasłony mogą być zawieszone na lżejszym karniszu. Istotne jest też dopasowanie karnisza do stylu dekoracyjnego pokoju. W przypadku nowoczesnych wnętrz, można wybrać model prosty i minimalistyczny, natomiast w bardziej klasycznych wnętrzach warto zastanowić się nad dekoracyjnymi końcówkami.