Co wyróżnia rolety weneckie?
- Szczegóły
Chcesz osłonić wnętrze przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, a może zależy Ci na tym, by je zaciemnić? Niezależnie od powodu, dla którego chcesz zamontować osłonę okienną, na rynku znajdziesz wiele atrakcyjnych modeli rolet i żaluzji. Osłony nie tylko są praktyczne, ale także mogą stać się dekoracją, która doda przestrzeni charakteru. Wśród osłon dekoracyjnych na szczególne wyróżnienie zasługują rolety weneckie. Sprawdź, czym się charakteryzują oraz dowiedz się, do jakich pomieszczeń pasują.
Rolety weneckie - połączenie nieszablonowego designu i funkcjonalności
Tym, co charakteryzuje rolety weneckie, jest ułożenie materiału. Dzięki pionowym taśmom rolety układają się w fałdy. Można je dowolnie rozwijać i zwijać, zasłaniając okno w całości lub jedynie częściowo. Po rozwinięciu wyglądem przypominają klasyczne zasłony, dlatego z powodzeniem mogą je zastępować. Po podniesieniu do góry z kolei marszczą się i tworzą charakterystyczne bufki, które ozdabiają pomieszczenie. Co ważne, mimo podobieństwa do rolet austriackich modele weneckie są mniej strojne, a zatem bardziej uniwersalne. Marszczenia rolet weneckich dodają wnętrzom szyku i wytworności. Ocieplają aranżacje i sprawiają, że wnętrza wyglądają na bardziej przytulne.
Gdzie sprawdzą się rolety weneckie?
Rolety weneckie sprawdzą się we wnętrzach, w których zależy Ci na prywatności. W zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane, mogą też zaciemniać wnętrza. Z tego powodu spełnią swoje funkcje zarówno w salonach, jak i sypialniach. Możesz je wybrać także do pokoju dziecięcego. Elegancji dodadzą też w łazienkach oraz kuchniach. Najlepiej prezentują się w klasycznych aranżacjach. Oprócz tego wpiszą się też w klimat pomieszczeń urządzonych w stylu prowansalskim. Dobrze będą prezentowały się również w aranżacjach w stylu glamour, które słyną z finezyjności kształtów i bogactwa zdobień. Z powodzeniem mogą zastępować np. ciężkie zasłony. Jasne rolety weneckie świetnie zgrywają się ze stonowanymi kolorami ścian, ale także gustownie kontrastują z intensywniejszymi barwami.