Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza  < >

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 501 541 328

Czym charakteryzują się rolety rzymskie?

Rolety na oknach są funkcjonalnym dodatkiem do wnętrz. Przede wszystkim pozwalają nam ograniczyć ilość docierających do pomieszczenia promieni słonecznych, a także zwiększają prywatność domowników. Stanowią też istotny element dekoracyjny pomieszczeń — mogą podkreślać panujący w nich styl, a także dodawać aranżacjom nieco ciepła. Jednymi z najchętniej wybieranych wariantów rolet są te rzymskie. Dlaczego? Jakie cechy są dla nich charakterystyczne?

 

Co wyróżnia rolety rzymskie?
roleta rzymska

Wspomniane rolety rzymskie na tle innych zasłon okiennych wyróżniają się swoim doskonałym wyglądem. Po ich złożeniu materiał układa się w estetyczne, dekoracyjne fałdy. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że tkanina będzie odkształcona. Odsłanianie i zasłanianie okna jest z pomocą tej rolety niezwykle proste. Ponadto tkaninę możemy zatrzymać na dowolnej wysokości.

Należy również podkreślić, że opisywane zasłony mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, co ułatwia ich dopasowanie do pomieszczeń. Tkaniny te można z reguły prać, co z kolei wpływa na łatwość czyszczenia rolet rzymskich. Docenimy je też za łatwość montażu — w zależności od potrzeb możemy je zarówno przymocować do ściany lub sufitu, jak i umieścić na ramie okna.

 

Gdzie szukać rolet rzymskich dla siebie?

Jeżeli szukamy eleganckiej, a przy tym funkcjonalnej zasłony na okna w kuchni, sypialni czy salonie — powinniśmy postawić na rolety rzymskie. We Wrocławiu eleganckie modele wykonane z różnego rodzaju tkanin znajdziemy w ofercie sklepu Dom Firan. Osoby zajmujące się wykonywaniem aranżacji okiennych mogą nam doradzić, na jakie warianty warto postawić. Podczas poszukiwania idealnych rolet, zwróćmy uwagę na ich wielkość, a także na grubość oraz kolor tkaniny, który powinny być dopasowany do stylu, jaki panuje w pomieszczeniu.