Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza  < >

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 501 541 328

Gdzie pasują rolety rzymskie?

Istnieją różne rodzaje rolet, które można wykorzystać do zasłaniania i przystrajania okien. Jednymi z nich są tak zwane rolety rzymskie. Ich określenie bierze się z tego, iż po raz pierwszy ten typ rolet wykorzystywany był już w starożytnym Rzymie. Specyfiką rolet rzymskich jest to, iż są one użyteczne zarówno w dzień, jak i w nocy. Jeżeli chce się uniknąć nadmiaru światła – czy to słonecznego, czy to księżycowego – wystarczy zaciągnąć rolety. Natomiast w momencie, gdy chce się mieć większy dostęp do światła, rolety rzymskie wcale nie tracą swojej roli. Mają bowiem one do siebie to, że nie chowa się ich do końca, dzięki czemu tworzą one niezwykle estetyczny materiał dekoracyjny.

rolety rzymskie

Odmiany rolet rzymskich

Oczywiście istnieją różne rodzaje rolet rzymskich. Można wśród nich wyróżnić zarówno takie, które są uszyte z materiałów zaciemniających wnętrze tylko częściowo (a więc nieco prześwitujących), jak i takie, które są uszyte z materiałów zaciemniających wnętrze całkowicie. Rolety rzymskie różnią się również pod względem kolorystycznym. Są w stanie występować zarówno w wariancie jednobarwnym, jak i w wariancie wielobarwnym.

W jakiego typu wnętrzach najlepiej sprawdzą się rolety rzymskie? Generalnie rzecz biorąc, świetnie pasują one tam, gdzie liczy się elegancja wykończenia. Do takich pomieszczeń z pewnością należy salon, a także sypialnia. Dzięki roletom rzymskim można osiągnąć niezwykle ciekawy efekt aranżacyjny, nie tracąc nic a nic na funkcjonalności.

Oczywiście każdorazowo zastosowanie danego rodzaju rolet zależy nie tylko od estetycznego dopasowania do danego pomieszczenia, lecz również od rozmiarów okiennic. W przypadku rolet rzymskich panuje jednak tutaj dość duża dowolność. Są one w stanie przysłaniać tak pojedyncze okna, jaki i całe ramy. Choć trzeba przyznać, że ta pierwsza opcja jest znacznie łatwiejsza. Umożliwia bowiem swobodne otwieranie okna.

Podsumowując, rolety rzymskie w mieszkaniu to naprawdę świetny wybór. Nie tylko stanowią one funkcjonalny sposób na zasłonięcie okien, lecz również świetnie się prezentują.