Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza  < >

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 501 541 328

Jak czyścić i dbać o rolety rzymskie?

Zainteresowanie roletami stale rośnie. Jest to spowodowane tym, że łączą one w sobie zalety zasłon i firanek. Stanowią ozdobę okna oraz chronią przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych, a także zatrzymują ciepło w danym pomieszczeniu. Jednak należy pamiętać o ich czyszczeniu, aby nie były brudne i zakurzone. W jaki sposób je wyprać, by nie uszkodzić tkaniny? Podpowiadamy!

 

Jak przygotować rolety do czyszczenia?rzymska roleta

Jeśli rolety są zakurzone, można je odświeżyć bez zdejmowania. Wystarczy wziąć odkurzacz i delikatnie wyczyścić tkaninę. Dobrze robić to w świetle dnia, ponieważ promienie słońca wskażą nam zabrudzenia. Natomiast raz na pół roku dobrze jest wyczyścić rolety dokładnie. Najlepszym sposobem jest ich wypranie, jednak zanim to nastąpi, należy tkaninę ostrożnie zdjąć, co na szczęście nie jest trudne. Następnie trzeba rozłożyć ją na stole lub podłodze, wyjąć sznureczki, taśmy podtrzymujące oraz pręty usztywniające wraz z dolnym obrotnikiem rolety. Gotowe!

 

Pranie chemiczne, czy w domowej pralce?

Rolety rzymskie, m.in. te uszyte przez Dom Firan z siedzibą we Wrocławiu są wykonywane z różnych tkanin, a to ma wpływ na to, w jakiej temperaturze mogą być prane. Zazwyczaj nie powinna ona przekraczać 40 stopni. Rolety wykonane np. z bawełny śmiało możemy włożyć do pralki. Pamiętajmy, aby wybrać tryb prania ręcznego i zaznaczyć opcję bez wirowania. Warto dodać płyn do płukania, który niweluje elektryzowanie. Następnie, aby tkanina się nie pogniotła, można zawiesić ją z powrotem na karniszu czy suficie.

Jeśli rolety nie można prać w pralce, warto skorzystać z usług pralni chemicznej. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zostaną użyte odpowiednie środki i będzie dobrany dobry sposób czyszczenia, więc tkanina nie ulegnie zniszczeniu.