Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza  < >

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 501 541 328

Jak dopasować karnisze do stylu wnętrza?

Dopasowanie karniszy do stylu wnętrza to ważna kwestia, ponieważ może wpłynąć na ogólny wygląd pomieszczenia, bowiem stanowią one jeden z elementów dekoracyjnych. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki, jak dobrać karnisze do stylu wnętrza.

 

Styl domu a wybór karnisza
nowoczesny karnisz

Prowadząc salon firan w Wrocławiu, w przypadku stylu skandynawskiego polecamy karnisze wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno lub bambus, w jasnych kolorach. Ważne jest, aby karnisze były proste, a jednocześnie eleganckie i pasowały do reszty wyposażenia. Jeśli Twoje wnętrze jest utrzymane w minimalistycznym stylu, karnisze powinny być jednolite i wykonane z materiałów takich jak stal lub aluminium. Nie powinny przyciągać zbyt dużo uwagi. W mieszkaniu w stylu nowoczesnym ten element dekoracyjny powinien być wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego w oryginalnych kształtach. W przypadku stylu klasycznego karnisze mogą być drewniane, z ornamentami i zdobieniami, pasującymi do reszty wyposażenia. Ważne jest, by były eleganckie, ale jednocześnie subtelne i harmonijne z resztą pomieszczenia.

 

Czy warto wybierać karnisze ukryte?

Karnisze ukryte, zwane również karniszami przesuwnymi lub systemami montażu niewidocznego, to ukryte systemy mocowania karniszy, które pozwalają na uzyskanie minimalistycznego i schludnego wyglądu okien. Zapewniają bardziej estetyczny wygląd niż tradycyjne karnisze, ponieważ są całkowicie ukryte za zasłonami lub firanami. Są także łatwe w montażu i nie wymagają specjalistycznych narzędzi ani umiejętności czy wiercenia otworów w ścianie. Cechują się wykonaniem z materiałów o większej wytrzymałości niż tradycyjne karnisze, co pozwala na zawieszenie cięższych zasłon lub firan. Dzięki temu są bardziej trwałe i mogą służyć przez dłuższy czas.