Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza  < >

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 501 541 328

Jak wybrać dobre ręczniki?

Ręczniki są niezbędne w każdym domu, używamy ich każdego dnia i z pewnością dało się zauważyć, że niektóre są puszyste, mile w dotyku i miękkie, a inne wyróżniają się do tego niewiarygodną chłonnością. Co więc wyróżnia dobry ręcznik i jak go wybrać? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę, aby szybko nie uległ zniszczeniu w praniu? Poniżej podpowiemy, co jest najważniejsze w wyborze ręcznika.

Ręczniki

Wykonanie – najważniejszy element

Ręczniki łazienkowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jeśli planujemy ich zakup, to warto się najpierw dowiedzieć, z jakiej tkaniny są wykonane. W związku z tym niezbędne jest sprawdzenie dokładnego składu surowcowego. Za zdecydowanie najlepszy wybór uznaje się bawełnę klasyczną. Taki materiał wyróżnia się wysoką chłonnością, a dodatkowo, jest również polecany dla alergików. Jednak mimo wszystko na naszą uwagę zasługują wyjątkowo modne ręczniki bambusowe, które są wyjątkowo chłonne, przez co wytarcie nimi nie sprawi nam problemów, ale dodatkowo są również bakteriobójcze. Kolejny rodzaj polecanego materiału to bawełna egipska, jednak tutaj pośród cech wyróżniających wymienia się przede wszystkim wytrzymałość oraz sprężystość. W jej przypadku nie mamy pylenia, ani uciekania włosków, a każde kolejne pranie sprawia, że ręcznik staje się coraz bardziej miękki.

Duże znaczenie ma również gramatura tkaniny ręcznika. Określa ona jej ciężar, czyli ile gramów znajduje się w metrze kwadratowym. Na rynku znajdziemy ręczniki o wadze 300-400 gramów – wyróżnia je to, że bardzo szybko schną i są lekkie, w związku z czym sprawdzają się jako ręczniki dla dzieci oraz ręczniki plażowe. Następna grupa ręczników ma wagę 450-500 gram – są one chłonne, szybko schną i są przyjemne w dotyku, zdecydowanie najpopularniejsze ręczniki. Z kolei 520-750 gram to ręczniki, które zajmują sporo miejsca i zdecydowanie dłużej wysychają. Wyróżnia je jednak to, że są wyjątkowo przyjemne w dotyku i wodochłonne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Pamiętajmy, że ręcznik będzie na stałe znajdował się w naszej łazience, będzie więc elementem jej wyposażenie, który jest stale widoczny. W związku z tym ze względów aranżacyjnych dobrze jest dobrać ręczniki, które idealnie wkomponują nam się w aranżację. Również kwestia zdobień często jest dopasowywana bardzo indywidualnie.