Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza  < >

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 501 541 328

Jak zaaranżować okno w kuchni?

Planując wystrój wnętrz domu lub mieszkania, w tym także aranżacje okien we wszystkich pomieszczeniach, warto mieć na uwadze spójność w wybranym przez siebie stylu. Efekt końcowy planowanego wystroju wnętrz może znacząco wpłynąć na to, jak w przyszłości będziemy się w nich czuli.

Okno w kuchniDecydując się na bardzo zróżnicowaną stylistykę każdego pomieszczeń, oczywiście zyskujemy bardzo oryginalny projekt jednak istnieje ryzyko, że różnorodność ta szybciej nam się znudzi. Podobnie należy podejść do wystroju wnętrza kuchennego oraz planowania dekoracji oka w kuchni

Indywidualny styl i funkcjonalność

Kuchnia jest często miejscem, w którym odbywa się większość czasu wolnego mieszkańców domu: tam przygotowujmy posiłki, zwykle także tak je spożywamy. Użytkowanie tego pomieszczenia oraz jego specyfika sprawia, że jest on wyjątkowo podany na zabrudzenia. Warto na to zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych. Powinny być one łatwe w czyszczeniu, pozwalać na swobodną regulację wpadającego światła, a czasem także zapewniać intymność przed sąsiadami.

Dodatkowym, bardzo ważnym aspektem przy wyborze dekoracji okiennej jest styl, w jakim została urządzona cała kuchnia. Jeżeli jest ona utrzymana w bardziej tradycyjnym stylu, lepiej mogą się dopasować zasłony lub ozdobne firanki. Czasem, szczególnie gdy osłonka ma przede wszystkim zapewnia prywatność mieszkańcom, dobrym wyborem okazuje się także zazdrostka. W nowocześnie zaaranżowanych kuchniach świetnie dopasują się roletki oraz żaluzje.

Rolety – królowe kuchennych okien

Dzięki swojej funkcjonalności, w kuchniach nowoczesnych, a także tych aranżowanych w stylu skandynawskim coraz większą popularnością cieszą się rolety. Jest to często metoda zasłonięcia ona, która spełnia wszelkie oczekiwane funkcje, jednocześnie zajmując minimalną ilość miejsca, na której zwykle zależy nam przy wystroju kuchni.

W ofertach sklepów z osłonami na okna, z pewnością każdy będzie w stanie zaleźć coś dla siebie. Proste i gładkie rolety mogą okazać się dobrym uzupełnieniem stylu minimalistycznego. Za to rolety w ciepłych kolorach z drobnymi ozdobami wypełnią ciepłe wnętrza. Niektórzy dystrybutorzy oferują wykonywanie rolet na wymiar co sprawdza się w przypadku niestandardowych wielkości okien. Ciekawymi rozwiązaniami są także rolety rzymskie, weneckie i austriackie. Można się także spotkać z interesującymi technologiami rolet, jak na przykład montowaniem och do sufitu lub ściany.