Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza  < >

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 501 541 328

Jakie tkaniny zastosować w obiektach użytkowych typu hotele?

Podczas aranżacji wnętrz w obiektach takich jak hotel, hotelik czy motel trzeba zwrócić uwagę m.in. na kolor ścian, wygodne i funkcjonalne meble oraz ciekawe dodatki. Należy również pamiętać o wyborze odpowiednich tkanin, ponieważ to one będą dopełniać całości wystroju. W końcu to z nich wykonane są poszewki na poduszki, pościel, a także obrusy czy zasłony. O czym więc warto pamiętać podczas wyboru tkanin dostosowanych do obiektów hotelarskich?

łóżko w hotelu

Tkaniny w obiektach użytkowych — jakie powinny one być?

Wybierając tkaniny do hotelów oraz innych obiektów użytkowych przede wszystkim należy sprawdzić, czy mają one atesty trudnopalności. Wykorzystanie materiałów z takim certyfikatem znacznie zwiększa bezpieczeństwo gości. Ważne jest również, aby materiały były dobrej jakości, ponieważ od niej może zależeć czy dane tekstylia będą przyjemne dla skóry, a także czy nie będą one jej podrażniały. Ta cecha stanowi ważną kwestię, jeśli wybiera się tkaninę, z której ma być zrobione prześcieradło, pościel i poszewki. Ponadto materiał powinien być odporny na przetarcia, tzw. „kulkowanie się” i zabrudzenia. Dzięki temu będzie on jak najdłużej spełniał swoje funkcje oraz będzie dobrze wyglądać. Jednak tkaniny hotelowe to nie tylko te przeznaczone na pościele, lecz także warianty, z których uszyte są ręczniki oraz obrusy, firany i zasłony. Każde z nich powinny być plamoodporne i miłe w dotyku.

Dobrze również, jeśli materiał jest odporny na oddziaływanie promieni słonecznych. Poza walorami użytkowymi, tkaniny zastosowane w obiektach hotelowych powinny pełnić też funkcję dekoracyjną. W związku z tym warto wybrać odpowiedni rodzaj materiału. Można zdecydować się na bawełnę, jedwab, len, welur czy żakard. Dany typ tkaniny powinien pasować do stylu, w jakim ma być zaaranżowane wnętrze. Dzięki odpowiednim tkaninom można danemu pomieszczeniu nadać niepowtarzalny klimat, więc warto poświęcić chwilę podczas ich wyboru.