Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza  < >

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 501 541 328

Jakie zasłony sprawdzą się w sypialni?

Sypialnia to miejsce przeznaczone przede wszystkim do relaksu i wypoczynku. To właśnie w sypialni zaczynamy i kończymy każdy dzień. Nie dziwi więc duża uwaga jaką poświęcamy aranżacji tego wnętrza. Jednym z elementów, na który warto zwrócić uwagę przy wykańczaniu sypialni są zasłony, które nie tylko mogą podkreślić nadany przez nas charakter wnętrza, lecz także ochronić nas przed światłem dziennym w naszym indywidualnym wymiarze.

 

zasłony w sypialniRodzaje zasłon

Wyboru zasłon należy dokonać pod kątem nie tylko wystroju wnętrza, lecz także funkcji, jakie mają one spełniać. Spośród wielu nowoczesnych zasłon, z pewnością każdy jest w stanie wybrać odpowiedni rodzaj dla siebie. Jeżeli sypialnia posiada okna od strony północnej, najlepiej sprawdzą się zasłony półprzezroczyste. Jest to model, który spełnia przede wszystkim funkcje dekoracyjną we wnętrzu, a dopiero na drugim miejscu chroni wnętrze przed słońcem. Zwykle do ich wykonania używa się zwiewnych i półprzezroczystych tkanin i woali.

Z kolei, we wnętrzach intensywnie nasłonecznionych, najlepiej sprawdzą się zasłony zaciemniające, które są wykonane z nieprześwitujących materiałów. Zatrzymują one najwięcej światła, bez względu na to w jakim są kolorze. Jest one także dobrym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z lekkim snem i nawet drobne prześwity promieni słonecznych mogą ich obudzić.

Niezależnie od położenia okien zastosować można także zasłony panelowe, świetnie sprawdzające się w przypadku minimalistycznego i nowoczesnego wnętrza. Oprócz funkcji dekoracyjnej i lekkiej ochrony przed światłem, zasłony te gwarantują także pełną prywatność.

Najlepszy wybór do sypialni

Wybierając zasłony do sypialni powinno się zatem kierować przede wszystkim stopniem ochrony przed światłem oraz wystrojem pomieszczenia. Delikatne i zwiewne tkaniny sprawdzą się u osób lubiących światło dzienne padające z okna z rana. Zasłony wykonane z tiulu, szyfonu i woalu dopasują się do niewielkich sypialni, jednocześnie ich nie przytłaczając. To doskonałe rozwiązanie w przypadku sypialni utrzymanej w jasnej lub białej kolorystyce. Z kolei, dysponując większym metrażem lub ceniąc sobie maksymalną ochronę przed światłem dziennym w sypialni warto zdecydować się na ciemniejsze tkaniny o większym kryciu. W tym celu sprawdzą się tkaniny z tafty, aksamitu, a także z żakardu. Wybierając tkaniny od najlepszych europejskich producentów, zyskuje się niepowtarzalny efekt końcowy oraz gwarancje wysokiej jakości materiałów.