Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza   < >  Nowoczesna i modna aranżacja oraz dekoracja okien sposobem na wyjątkowe wnętrza  < >

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 501 541 328

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze karnisza?

Karnisze to nieodłączne elementy wyposażenia pomieszczeń, w których mają znaleźć się firany. Te produkty oprócz tego, że są funkcjonalne, mogą być ciekawą dekoracją określonego wnętrza. Aby jednak właściwe odgrywały swoją rolę, powinny zostać starannie dopasowane do okien, a także gustu domowników. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu karnisza? Jak znaleźć produkt dopasowany do konkretnych potrzeb?


Jak dopasować karnisz do swoich potrzeb?karnisze

Obecnie na rynku znajdziemy wiele odmiennych karniszy. Można wyróżnić m.in. warianty sufitowe, najczęściej występujące w formie szyn. Są one dyskretne i doskonale pasują do niewielkich pomieszczeń, których nie chcemy optycznie zmniejszać. Dodatkowo to rozwiązanie jest polecane do wnętrz, gdzie mamy do czynienia ze znacznie wysuniętym parapetem. Warto także podkreślić, że w nowoczesnych mieszkaniach doskonale sprawdzają się sufitowe karnisze elektryczne. Po ich montażu nie trzeba nawet wstawać z łóżka czy kanapy, aby odsunąć firanę. Taka opcja jest odpowiednia dla osób stawiających przede wszystkim na komfort.

Z kolei karnisze ścienne sprawdzają się w dużych pomieszczeniach. Dzięki temu, że mogą je nieco optycznie zmniejszyć, wprowadzają do nich przytulną atmosferę. Podczas wyboru opisywanych produktów trzeba pamiętać, aby zwrócić uwagę na to, żeby pochodziły od renomowanego dostawcy. Ważne jest także to, z jakiego materiału zostaną wykonane. Dobrze inwestować w karnisze odporne na uszkodzenia. W przypadku wariantów ściennych ich grubość powinna być dopasowana do firan, które chce się na nich zawiesić.

 

Czy wygląd karnisza jest ważny?

Podczas wyboru karnisza bardzo ważny jest też jego wygląd. Ten montowany na ścianie powinien być dopasowany do aranżacji pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Dostępne są zarówno warianty minimalistyczne, jak i te z dekoracjami, skutecznie podkreślające charakter pomieszczenia. Można wybierać spośród różnych kolorów tego rodzaju produktów oraz modeli z odmiennymi zdobieniami.